تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت و هشت

اجرای ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر

چرا باید اجرای ساختمان را به افراد متخصص بسپاریم؟

به دلیل افزایش روز افزون علم در صنعت ساختمان، جزئیات اجرای ساختمان و حتی کلیات آن دچار تغییرات روزانه می‌شود؛ لذا حتماً اجرای ساختمان باید توسط مهندسین دارای صلاحیت انجام شود. مهندسین این صلاحیت را از سازمان نظام مهندسی ساختمان دریافت می‌کنند. این مهندسین تحصیلات بالای لیسانس در زمینه رشته‌های مرتبط با ساختمان را دارند و مهندسین مجری علاوه بر آن دوره‌های متعددی را می گذرانند که باعث به روز شدن اطلاعات آن‌ها می‌شود.

گروه طره در زمینه اجرای ساختمان تنها با مجریان مورد تایید سازمان نظام مهندسی همکاری دارد.

با توجه به حجم عظیم سرمایه در پروژه‌های اجرا باید از نیروهای متخصص استفاده کرد. ما در گروه طره قبل از اجرای پروژه شروع به فازبندی آن می‌کنیم. کارشناسان مدیریت پروژه گروه طره برنامه فازبندی پروژه را در اختیار دفتر فنی قرار می‌دهند.

کارشناسان دفتر فنی پروژه پس از بررسی زمان بندی پروژه شروع به آماده سازی نقشه‌های اجرایی می‌کنند. در این حین تیم اجرا شروع به تجهیز کارگاه و بررسی اکیپ‌های اجرایی می‌کنند.

آیا همه نقشه‌های اخذ شده از دفاتر مهندسی قابلیت اجرا دارند؟

مهندسی باید باعث صرف هزینه‌ها در محل صحیح شود. در بسیاری از پروژه‌ها سرمایه گزاران این صرفه جویی را در مرحله طراحی و اخذ جواز انجام می‌دهند که منجر به اخذ نقشه‌های غیراصولی و تکراری از دفاتر مهندسی سطح شهر می‌شود. متاسفانه بسیاری از نقشه‌های ارائه شده از سوی دفاتر مهندسی قابلیت اجرای دقیق ندارند؛ لذا مهندسین گروه طره پس از بررسی نقشه‌های موجود شروع به آماده‌سازی نقشه‌های اجرایی کرده و آن‌ها را دسته‌بندی می‌کنند.

زمان بندی

پس از آماده سازی نقشه مجدداً برنامه زمان بندی اصلاح می‌شود و در اختیار تیم اجرا قرار می‌گیرد. تیم‌های آماتور معمولاً بدون داشتن برنامه زمان بندی شروع به اجرای پروژه می‌کنند. یخ زدگی بتن، توقف کار از سوی مهندس ناظر در مرحله خاک‌برداری، توقف پروژه به دلیل عدم ارسال به موقع مصالح، یخ زدگی در گچ و موارد بسیاری از این دست ناشی از عدم وجود برنامه زمان بندی است. در اجرای ساختمان برنامه زمان‌بندی مراحل از اهمیت بالایی برخوردار است.

برآورد هزینه

پس از زمان بندی نوبت به برآورد مالی و متره پروژه می‌رسد. در اجرای ساختمان برآورد هزینه و اطلاع از متراژ آیتم‌ها ضروری است. در بسیاری از پروژه‌ها مجری حتی توان محاسبه بتن مصرفی را ندارد. این امر موجب اتلاف زمان و هزینه می‌شود. برآورد غلط هزینه ممکن است منجر به شکست پروژه شود. لازم به ذکر است برآورد دقیق هزینه با توجه به تورم امکان پذیر نیست و می‌توان برای آن ضریبی در نظر بگیرید.

در برآورد هزینه حتماً به هزینه خورد و خوراک، مسائل و وسایل ایمنی و هزینه لجستیک (بارگیری، حمل و بار اندازی مصالح) دقت کنید. این هزینه‌ها ممکن است برآورد شما را دچار خطاهای فاحش کند.

در گروه طره پس از طی مرحله برآورد و متره وارد فاز اجرایی می‌شویم. در اجرای ساختمان، گروه طره از تیم اجرای خود بهره می‌گیرد تا پروژه مطابق نقشه‌ها اجرا شوند. این نیروی مستقر در محل پروژه، اجرای صحیح نقشه‌ها، کنترل اجرا، ارائه گزارش و کنترل کلی پروژه را بر عهده دارد.

چک لیست

یکی دیگر از موارد با اهمیت اجرای ساختمان توجه به چک لیست‌ها است. گروه طره با بهره‌گیری از بیش از ۲۰۰ چک لیست تخصصی، مراحل اجرای پروژه را بررسی می‌کند. اجرای ساختمان به صورت اصولی بدون وجود چک لیست امکان پذیر نیست.

نگهداری نقشه ساختمان

بعد از اتمام هر مرحله از اجرای ساختمان، آن مرحله باید تست شود. در پایان اجرای ساختمان، شما با ساختمانی اصولی و تعدادی نقشه روبرو هستید. این نقشه‌ها به شما در تعمیر و نگهداری ساختمان شما کمک به سزایی می‌کند. شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که برای پیدا کردن محل نشتی لوله، مجبور به تخریب بخش زیادی از ساختمان شده باشید. نقشه‌های اجرایی شما را دقیقاً به محل مورد نظر می‌رساند. شما جهت مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :