تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت و هشت

چیدمان رستوران

10 / 10
از 1 کاربر

چیدمان مناسب رستوران‌ها از چه نظر حائز اهمیت است؟

وقتی صحبت از فضایی برای صرف غذا می‌شود، ابتدا توجه به کیفیت و قیمت غذاهای یک رستوران جلب می‌شود. ولی طراحی مناسب یک رستوران، از جمله طراحی پلان، نما، طراحی دکور و چیدمان مناسب یک رستوران، در گردش کار و جلب مشتری بیشتر و قطعاً بر عملکرد مناسب یک رستوران تاثیرگذار خواهد بود. چیدمان در رستوران‌ها با اهداف مختلف متفاوت است. به عنوان مثال رستورانی برای خدمات‌رسانی سریع و خالی شدن سریع میزها، چیدمانی متفاوت با رستورانی دارد که غذاهای لاکچری سرو می‌کند و مسلماً مشتریان برای مدت طولانی‌تری خواهند نشست.

شما می‌توانید با آسودگی خاطر طراحی دکور و چیدمان رستوران خود را به ما، گروه طراحی طره بسپارید.

چند نکته مهم هنگام چیدمان رستوران‌ها

 • توجه به مسیر گردش و حرکت در چیدمان رستوران، بسیار حائز اهمیت است. دستیابی راحت مشتریان به محل غذاخوری و فاصله مناسب میزها از هم با توجه به شیوع بیماری کرونا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 • چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که کارکنان در مسیری بدون مانع تا میزها، به مشتریان خدمات‌رسانی کنند و دید کافی به همه میزها برای گرفتن سفارش مشتریان داشته باشند.
 • به محل چیدمان میزها و دید مشتریان باید توجه ویژه شود. به طور مثال محل نشیمن غذاخوری دید مستقیم، به آشپزخانه و سرویس بهداشتی نداشته باشد. نزدیک در ورودی محل مناسبی برای میز غذاخوری نیست و می‌توان برای جلوگیری از پرتی این فضاها با طراحی فلاورباکس‌ها، پارتیشن‌ها و... به دکور و چیدمان فضا معنا بخشید.
 • چیدمان مبلمان رستوران به‌گونه‌ای باشد که نظافت را برای کارکنان دشوار نکند.
 • چیدمان و دکوری که ما در رستوران نسبت به ورودی در نظر می‌گیریم، نقش عمده‌ای در عملکرد موفق رستوران خواهد داشت. استفاده از گیاهان و دکوری که قبل از مواجه شدن با سروصدا و بوی غذا، خوشامدگویی را در رستوران به نمایش بگذارند و فضای انتظار مناسب تا آماده شدن غذا بسیار حائز اهمیت است.
 • کاربرد مبلمان با ارگونومی مناسب برای راحتی مشتریان نکته حائز اهمیتی است.

انتخاب مبلمان و چیدمان اصولی آنها نیازمند تخصص است. ما، گروه طراحی طره با مشاوره مناسب شما را در این زمینه یاری خواهیم کرد.

چیدمان فضاهای روباز در رستوران

اگر در رستوران خود فضایی روباز دارید، ملاحظاتی که برای چیدمان داخلی در نظر گرفته شده است، در این قسمت هم باید لحاظ گردد. هنگام طراحی و اجرای سایه‌بان‌ها برای ایجاد سایه و محافظت در برابر نزولات جوی، به ارتفاع سایه بان دقت شود تا هنگام برخاستن برخوردی صورت نگیرد. فاصله مناسب بین صندلی‌ها و فضای سبز برای عبور و مرور راحت رعایت شود. اگر شومینه فضای باز یا آتشدانی به کار می‌رود، فاصله مناسبی با چیدمان مبلمان داشته باشد.

بررسی چند نمونه پلان مبلمان رستوران

 • در پلان زیر یک نوار مرکزی برای چیدمان میز بزرگ در نظر گرفته شده است. این قسمت می‌تواند برای آماده شدن غذا کاربرد فضای انتظار هم داشته باشد، و همچنین به نمایش گذاشتن برخی خدمات رستوران نیز کاربرد دارد. علاوه بر این تا آماده شدن غذا مشتریان می‌توانند نوشیدنی و یا چیزهای دیگری سفارش دهند. همین‌طور که می‌بینید این رستوران چیدمان در فضای باز هم دارا است.

چیدمان رستوران

 • در این پلان چیدمان رستوران، به صورتی است که میزهای مربعی کوچک برای ایجاد یک فضای صمیمی، به دیوارها چسبیده‌اند و میزهای گرد چهارنفره در وسط غذاخوری با فواصل استاندارد برای حرکت آزادانه چیده شده‌اند.

 • در پلان شکل زیر چیدمان رستوران، برای داشتن میزهای بسیار و خدمات‌رسانی، از یک الگوی ساده برای چیدمان استفاده گردیده است.

 • در این شکل که طراحی فضای باز رستوران صورت‌گرفته است، همان‌طور که مشهود است چیدمان رستوران در مرکز به شکل مورب صورت گرفته است. استفاده از فضای سبز و آبنما باعث جذابیت این فضا شده است.

 • وقتی پلان رستوران ما دارای قناسی است و کلاً طرح به‌صورت زاویه‌دار است، می‌توان با استفاده از مبلمان گرد و چیدمان مناسب آنها، همچنین ترکیب مناسب مبلمان با دکور موجود، پرتی فضا را برطرف کنیم و نهایت استفاده را از فضا ببریم. اگر برای طراحی داخلی و چیدمان مناسب رستوران خود برای بهره‌وری بالا، جویای گروه متخصص هستید، گروه طره با بررسی لازم عملکرد فضا و اصول زیبایی‌شناسی شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :