تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت و هشت

بازسازی فروشگاه

10 / 10
از 1 کاربر

منظوراز بازسازی یک فروشگاه چیست و چرا باید فروشگاه‌ها  را بازسازی کرد؟

وقتی شما به بازسازی فروشگاه خود فکر می‌کنید به احتمال زیاد هدف اصلی شما رونق بیشتر کسب و کارتان است. وقتی در این زمینه با یک متخصص خبره مشورت می‌کنید، این مسئله روشن می‌شود که کلاً آیا این فروشگاه نیاز به بازسازی دارد یا خیر، و در صورت نیاز مقدار هزینه و زمان مورد نیاز برای بازسازی فروشگاه تخمین زده شود. در دوره بازسازی، فروشگاه غیر قابل استفاده است. پس در زمان انتخاب تیم بازسازی باید دقت شود تا از این ضرر برای کارفرما تا حد امکان جلوگیری شود. هماهنگی اکیپ‌های مختلف در پروژه باعث تسریع در فرآیند بازسازی پروژه می‌شود. کارفرما باید توجه داشته باشد که در قبال این بازسازی چه چیزی به دست می‌آورد. آیا مدت زمانی که برای بازسازی و احتمالاً تعطیلی کسب و کار در نظر گرفته شده است باعث ضرر مالی زیادی می‌شود یا خیر؟ آیا می‌توان با کسب و کار آنلاین این ضرر را جبران کرد؟ آیا این تصمیم موجب رقابت بیشتر در بازار خواهد شد. گروه بازسازی طره به خوبی می‌تواند شما رادر این زمینه یاری کند.

چه عملکردهایی طی بازسازی فروشگاه صورت می‌گیرد؟ و چطور باعث بهبود اوضاع می‌گردد؟

 • طراحی ویترین و ورودی جذاب برای فروشگاه، با توجه به نگاه اول مشتری به نمای ویترین مغازه، تاثیر بسزایی در جذب مشتریان دارد . ویترین یک فروشگاه باید با کاربری آن تجارت مطابقت داشته باشد. دیگر نیازی نیست طراحی ویترین مغازه‌ها مانند قبل به صورت شلوغ طراحی شوند و می‌توان با طراحی شیک، ساده و خلوت ویترینی جذاب را به نمایش گذاشت.
 • بازسازی اصولی یک فروشگاه مسلماً بهره‌وری کارکنان فروشگاه بالاتر می‌رود.
 • بازسازی نمای بیرونی فروشگاه، باعث ایجاد عایق حرارتی و صوتی بهتر، ایجاد زیبایی بصری بیشتر و در نتیجه جذب بیشتر مشتری می‌گردد و طراحی هوشمندانه و اصولی به راحتی می‌تواند برند فروشگاه را معرفی کند.
 • با سر و سامان دادن به چیدمان داخلی فروشگاه، ترکیب رنگ و نور مناسب و ایجاد نقاط کانونی در فروشگاه برای جذب مشتریان باعث بهینه سازی چرخش فروش خواهد شد.

* هنگام طراحی داخلی و بازسازی فروشگاه از کارکنان فروشگاه می‌توانیم ایده‌های خوبی دریافت کنیم، زیرا آنها با مشتریان آن فروشگاه در تماس مستقیم هستند و تقریباً به نیازهای آنها واقف شده‌اند.

در بازسازی فروشگاه رنگ‌ها چه تاثیری دارند؟

هنگام انتخاب و ترکیب رنگ‌ها در طراحی فروشگاه باید این نکته را مدنظر داشت که آیا این ترکیب رنگ مناسب این نوع تجارت و کاربری است یا خیر؟ استفاده از رنگ سازمانی تا درصد زیادی می‌تواند باعث شناخت برند مورد نظر شود و طراحی رنگ‌ها باعث متمایز شدن برند فروشگاه خواهد شد. کاربرد رنگ در فروشگاه‌ها بسته به نوع کاربری و مخاطبی که مشتری شماست، سن و سال مشتریان، سنتی یا مدرن بودن کاملاً متفاوت باشد. به عنوان مثال رنگ‌های به کار رفته در یک فروشگاه اسباب بازی مسلماً باید برای کودکان جذابیت ویژه‌ای داشته باشد، یا یک فروشگاه هنری و لوازم تزیینی قاعدتاً با بوتیکی که سبک لباس خاصی را برای مشتریان جوان دارد تفاوت زیادی دارد. ما می‌توانیم دیواری با رنگ جسورانه برای برجسته کردن محصولات در قسمت راست فروشگاه به کار بریم. چون اکثرا مشتریان هنگام ورود ابتدا به سمت راست فروشگاه دقت می‌کنند. رنگ‌ها به راحتی می‌توانند باعث انتقال پیام تجاری شوند.

نورپردازی چه اهمیتی در بازسازی فروشگاه دارد؟

قانون واحدی برای طراحی نورپردازی فروشگاه‌ها وجود ندارد. بهتر است تا حد امکان از نور طبیعی در طراحی فروشگاه استفاده شود. نورپردازی مناسب باعث برجسته کردن محصولات و تقویت بصری خریدار می‌گردد. البته در صورتی که نور طبیعی برای محصولات فروشگاه شما مضر نباشد. سیستم نورپردازی متضاد خریدار را به مناطق کلیدی فروشگاه راهنمایی می‌کند. توجه به هزینه نصب و هزینه جاری قبوض سیستم، کاربری فروشگاه و جلوگیری از اتلاف انرژی امری مهم است. همچنین نورپردازی مناسب به تقویت استراتژی نام تجاری فروشگاه کمک خواهد کرد.

گرمایش و سرمایش مناسب برای فروشگاه‌ها

 هنگام انتخاب سیستم حرارتی باید به نوع کاربری و معماری، برآورد هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف انرژی توجه ویژه‌ای داشت. استفاده از چند دستگاه با ظرفیت کم برای سیستم حرارتی فروشگاه‌های کوچک مناسب‌تر است. از جمله مزایای این سیستم حذف کانال کشی می‌باشد. و در عین حال وقتی یکی از دستگاه‌ها از کار بیفتد، باز هم امکان برقراری شرایط آسایش فراهم می‌شود. سیستم مینی چیلر، فن کویل و پکیج گاز سوز برای فروشگاه‌ها مناسب است.

کاربرد متریال مناسب در بازسازی فروشگاه چه تاثیری دارد؟

کاربرد اصولی متریال‌ها می‌تواند بیانگر هویت برند شما باشد. ترکیب متریال‌ها باید چشم نواز‌، دارای رنگ بندی مناسب و استحکام بالا باشد. مثلاً برای در نظر گرفتن کف‌پوش فروشگاه‌ها، دوام محصول به دلیل رفت و آمد زیاد مورد اهمیت است، کف‌پوش‌ها باید دارای قابلیت نظافت و نگهداری و ایمنی مناسب باشند. کف‌پوش‌های اپوکسی و پی وی سی از جمله این کف‌پوش‌ها هستند. طراحی دیوارهایی با متریال متفاوت و برجسته، در شاخص کردن محصولات خاص یک فروشگاه تاثیر بسزایی دارد.

چطور با ایده‌های خلاق و نوآورانه مشتریان را تحت تاثیر قرار دهیم؟

 • ایجاد فضاهای ترکیبی و مختلط به عنوان مثال می‌توانید برخی از محصولات خود را بیرون بیاورید و اجازه دهید مشتری ارتباط نزدیک با محصول را برقرار کنید. تجربه حسی محصولات باعث جذب مشتری خواهد شد.
 • می‌توان از محصولات یک فروشگاه به عنوان عناصر طراحی استفاده کرد. می‌توان از محصولات به عنوان بافت در دیوار و سقف استفاده کرد. این امر باعث می‌شود مشتری دیدی متفاوت داشته باشد.
 • استفاده از نمایشگرهای جذاب با برای معرفی محصول و نورپردازی هوشمند برای تأکید بیشتر محصول
 • طراحی داخلی فروشگاه با برند مورد نظر مطابقت داشته باشد.
 • استفاده از آینه‌ها، عناصر شیشه‌ای وکلا طراحی قفسه‌های عمودی فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

اشتباهات رایج در بازسازی فروشگاه

 • عدم توجه به طراحی و بازسازی مرتبط با کاربری و برند فروشگاه مورد نظر
 • طراحی نادرست مسیرها، عدم دسترسی آسان مشتری برای دید مناسب اجناس مشخص نبودن محل صندوق موجب آزار مشتریان است. ایجاد راهروهای خیلی باریک در بعضی کاربری‌ها آزاردهنده است.
 • عدم توجه به نورپردازی صحیح و تأکیدی، دید بصری مشتری را مخدوش خواهد کرد.

طراحی و بازسازی اصولی فروشگاه، باعث رونق تجارت و کسب و کار شما می‌گردد. گروه بازسازی طره قادر است به خوبی شما را در این زمینه یاری کند.

 

 

 

 
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :