تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، کارگاه هفت و هشت

بازسازی ساختمان

10 / 10
از 3 کاربر

بازسازی ساختمان یا به انگلیسی رینویشن (RENOVATION) و ریمدلینگ (REMODELING) فرایندی است که طی آن خرابی‌ها، طبله کردن‌ها و به‌طورکلی خرابی‌های ساختمان را رفع می‌کنیم.

این فرایند می‌تواند به گونه‌ای باشد که علاوه بر رفع خرابی‌ها فضای ما را جذاب‌تر و زیباتر کنند. ما در گروه بازسازی و دکوراسیون داخلی طره تمامی خدمات را در این زمینه به شما ارائه می‌دهیم. 

"از تخریب تا چیدمان مجدد فضا"

بازسازی شامل چه خدماتی می‌شود؟

به‌طورکلی فرایند بازسازی شامل دو بخش اصلی است. بخش اول به‌صورت زیرساختی و بخش دوم بازسازی ساختمان شامل زیباسازی و تزیینات است.

گروه بازسازی طره در بخش اول رعایت اصول مهندسی و در بخش دوم اصول زیباسازی را مدنظر قرار می‌دهد.

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی چیست؟

بازسازی شامل اصلاح موارد زیرساختی می‌شود و دکوراسیون داخلی شامل موارد مربوط به زیباسازی و بهسازی فضا است.

چه دلیلی برای بازسازی ساختمان وجود دارد؟

ما چند رویکرد برای پاسخ به این سوال داریم. ساختمان یک سیستم است و هر سیستم نیاز به رسیدگی دارد.  برای ملموس‌تر شدن این مسئله یک مثال ساده‌تر می‌زنیم. یک ساختمان که ۲۰ سال از عمر آن گذشته را تصور کنید. مالک این خانه به نشت آب شیر رادیاتور آن بی توجهی می‌کند و تعمیر آن برایش سخت است. این نشتی آب پس از مدتی منجر به نفوذ آب به سقف طبقه زیرین می‌شود. سپس با نفوذ به سفت‌کاری راه خود را به محل جوش سازه ساختمان پیدا می‌کند و به سازه آسیب می‌زند. با گذشت زمان و جمع شدن آب در حفره‌های کوچک، آب به لوله‌های برق نفوذ کرده و موجبات آتش‌سوزی را فراهم می‌کند.

این مالک با رسیدگی و تعویض به موقع آن شیر می‌توانست جلوی آسیب‌های آتی به ملک و سرمایه‌اش را بگیرد.

ساختمان، سرمایه گرانی است؛ به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه داران در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند. حتی اگر ساختمان شما نسبت به سایر ساختمان‌ها قیمت پایین‌تری داشته باشد؛ منطقی است که از آن مراقبت کنید.

آپارتمان و ساختمان از دید ما یک محصول مصرفی است. محصول مصرفی همان‌طور که از نامش پیداست، دچار افت و استهلاک می‌شود. به همین دلیل است که قیمت یک آپارتمان نوساز با قیمت یک آپارتمان استفاده شده متفاوت است.

چطور می شود جلوی از بین رفتن یا افت ارزش ساختمان را گرفت؟

با بازسازی ساختمان و رسیدگی دوره‌ای و سالانه تا حدود ۵ درصد می‌توان از افت قیمت آپارتمان جلوگیری کرد. اگرچه این روش یک راه حل پایدار نیست اما می‌توان با استفاده از آن عمر ساختمان را تا ۲۰۰ سال افزایش داد.

حتما می‌پرسید با این تفاسیر اجاره دادن بسیاری از این دست املاک سوددهی پایینی دارد؟

بله؛ همه املاک ارزش اجاره دادن و سرمایه گذاری به صورت خام را ندارند. چون املاک مستهلک اجاره بهای پایینی دارند و پس از چندیدن سال باعث از بین رفتن سرمایه و اندوخته می‌شوند.

و دلیل آخر ما برای مبادرت به بازسازی و سرمایه گذاری خرد در بازار مسکن است. بسیاری از سرمایه گذاران صنعت ساختمان با همکاری گروه بازسازی طره در این زمینه فعالیت می کنند که شما نیز می‌توانید یکی از آن‌ها باشید.

حتما می‌پرسید چطور و با چه توجیهی؟

"با بازسازی ساختمان‌های مستهلک و آسیب دیده"

در بسیاری از ساختمان‌ها، سازه و سفت‌کاری ساختمان سالم و قابل استفاده است؛ اما نازک کاری، تاسیسات، نصبیات و موارد کم اهمیتی از آن‌ها ممکن است آسیب دیده و مستهلک شده باشند. با محاسبات کارشناسان این حوزه و تجربه سرمایه گذاری در پروژه‌های متعدد، ما به نتایج زیر رسیدیم.

اگر شما حدود ۱۰ درصد ارزش ملک را صرف یک پروژه بازسازی کنید می‌توانید ۱۰ درصد سود کنید. توجه داشته باشید که نوع ساختمان می‌تواند تاثیر زیادی روی این میزان سوددهی بگذارد.

هم‌اکنون می‌توانید با کارشناسان گروه بازسازی و دکوراسیون داخلی طره مشورت کنید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :